PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1299}

Klute

7,2 3 908
ocen
7,2 10 1 3908
7,6 8
ocen krytyków
Klute
powrót do forum filmu Klute

wciąga od razu. Świetny pojedynek: wyzwolonej, jurnej call-girl (JANE FONDA) i zapiętego pod szyję detektywa (DONALD SUTHERLAND). Iskrzy z ekranu.
To nie tylko pojedynek charakterów, ale i dwóch światów wartości: kontrkultury i konserwatyzmu. Obie strony wiele się od siebie uczą, a i puenta jest zaskakująca.
No ale jest to też pierwszorzędny kryminał z zagadką, detektywem, nie dokońca kobietą fatalną.
Film raz to elegancki, raz to do cna zepsuty. Jak bohaterowie.
Trzeba znać!

AutorAutor

Podobał mi się. Był spokojny, ale trzymał w napięciu.
I muzyka! Zaskoczyła mnie...

ocenił(a) film na 10
Cameron_2

Michael Small to klasa sama w sobie.
Wtedy jeden z najlepszych kompozytorów ("Syndykat zbrodni", "Maratończyk", "Kierowca", "W mroku nocy", "Chiński syndrom", "Listonosz zawsze dzwoni dwa razy").

ocenił(a) film na 8
AutorAutor

Czy ona była wyzwolona? Raczej była więźniem własnych nałogów i przyzwyczajeń.

ocenił(a) film na 10
jouziou

Jakich nałogów? Bree nie ma nałogów.

ocenił(a) film na 8
AutorAutor

W filmie były pokazane jej przebrzmiałe, ale wciąż obecne problemy z narkotykami (scena spotkania z Arlyn Page, po której Bree udaje się prosto do Roya i jego klubu, uciekając z samochodu Klute'a, potem widzimy scenę gdy ma drgawki w totalnie zabałaganionym mieszkaniu i Klute pomaga jej się ogarnąć, poza tym używano wobec niej określenia prostytutka i narkomanka).

ocenił(a) film na 10
jouziou

Nie wracajmy do przeszłości;-)

ocenił(a) film na 8
AutorAutor

Dla mnie element kryminalny zszedł w pewnym momencie na dalszy plan. Mordercę można "rozgryźć" mniej więcej w połowie filmu. To co jest triumfem tego obrazu to studium psychologiczne i to aż trzech postaci. Oczywiście dominuje Bree, ale nawet 2-minutowy monolog mordercy jest świetny i nakreśla motywy 99% seryjnych morderców: chęć dominacji i nienawiść do kobiet. Znakomity film.

ocenił(a) film na 10
baron666

Słuszna uwaga.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
returner

Przeczytałem obszerne fragmenty, choć nie wszystko, tego co napisałeś. Sporo racji, ale nie można wszystkich kobiet wrzucać do jednego wora. Te, które dawały Nicholsonowi czy Chambarleinowi to w dużej mierze najgorszy sort dupodajek, które liczyły na swoje marne "5 minut". Nie wszystkie takie są. I choć czasy są podłe.... trochę wiary.

ocenił(a) film na 10
returner

"Jedyny sposób aby być szczęśliwym, to pozwolić sobie na wszystko. Robić to, a resztę mieć w dupie." - Bree

returner

Uwaga na incela!!! To sekta z bardzo szkodliwą ideologią, która ma na swoim koncie masowe morderstwa dzieci. Jeśli te słowa do Ciebie trafiają, to jak najszybciej udaj się na wizytę do specjalisty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones